В рамках Недели чувашского языка учащиеся 8-х классов подготовили информ-досье о выдающихся земляках Чувашии

21 апреля в рамках Недели чувашского языка учащиеся 8-х классов подготовили информ-досье о выдающихся земляках Чувашии. Особенно школьникам понравились рассказы о просветителе Иване Яковлеве и балерина Надежде Павловой.

💟 Ака уйăхĕн 21-мĕшĕнче саккăрмĕш класс ачисем чăваш ятне мухтава кăларнă çынсем çинчен каласа пачĕç. Вĕренекенсем чăваш халăхĕн паллă ентешсем çинчен тимлĕ итлерĕç. Уйрăмах ачасене Аслă вĕрентекенĕмĕр И.Я. Яковлевпа Надежда Павлова балерина çинчен каласа пани тыткăнларĕ.